Mazowsze: Pogoń w Czasie

created and published by Nitreal Games in 2011-09-16, running on Windows
type: adventure
genre: Point-and-click adventure
perspective: 3rd person other push-scroll
player options: single player
other: Freeware
languages: pol

Official description

Czas nieubłaganie płynie do przodu. Tykające zegary odmierzają sekundy, które przepadają w otchłani przeznaczenia. To co się wydarzyło już nigdy nie powróci, bowiem niemożliwym jest cofnąć się w czasie i... Ależ chwila, moment! W tej historii wszystko jest możliwe – podróże w czasie to przecież banał!

Tak, to prawda - każdy chętny może odbyć pełną przygód podróż w czasie po terenach przepięknego Mazowsza! Pytanie brzmi: czy jesteście wystarczająco odważni aby wziąć w niej udział? Spokojnie – nie ma się czego bać. Nasi przewodnicy czekają już na Was. Poznajcie Felicję: nieustraszoną poszukiwaczkę przygód, a także Alberta, jej wiernego, kociego towarzysza. Plan jest prosty: przy pomocy wynalazku złowieszczego Zegarmistrza Kristoffera, wspólnie przeniesiemy się w czasie i odwiedzimy różne ciekawe lokacje, a przy okazji zastanowimy się w jaki sposób powstrzymać Zegarmistrza przed modyfikacją historii oraz przejęciem całkowitej władzy nad światem. Zainteresowani?

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Nitreal Games mają zaszczyt przedstawić nową grę przygodową „Mazowsze: Pogoń w Czasie". Jest to wyjątkowe przedsięwzięcie, którego celem jest przedstawienie najciekawszych projektów powstałych dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich. Wcielając się w rolę pary bohaterów: Felicji oraz kota Alberta, będziecie mieli okazję odwiedzić wiele fantastycznych lokacji w teraźniejszości, przeszłości oraz przyszłości dzięki czemu dowiecie się jaki wpływ na Mazowsze miały projekty finansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Zobaczycie między innymi: Teatr Powszechny w Warszawie, historyczny park w Młochowie, nową siedzibę zespołu artystycznego Mazowsze, a także siedzibę nowo wybudowanego Muzeum Ordynariatu Polowego mieszczącego się w podziemiach Katedry Polowej w Warszawie.

Gra toczy się na 18 ręcznie rysowanych lokacjach, które zostały oparte na 11 projektach finansowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Główną bohaterką gry jest 18-letnia Felicja, której towarzyszy jej wierny kot Albert. Wspólnie przeżyją niesamowitą podróż w czasie, a wszystko to za sprawą tajemniczego zegarka, zakupionego u starego Zegarmistrza na prezent dla dziadka. W momencie gdy dziadek nakręca zegarek, otwiera się portal, który przenosi bohaterów w przeszłość. Felicja wraz z kotem Albertem trafia do 1891 roku, natomiast dziadek znika bez śladu. Korzystając z możliwości podróży w czasie, Felicja rozpoczyna poszukiwania dziadka, jednak wkrótce odkrywa, że znany jej Zegarmistrz jest również podróżnikiem w czasie i w tylko jemu znanym celu manipuluje przeszłością zmieniając historię, a także przenosząc ludzi do innych epok. Felicja musi za wszelką cenę powstrzymać Zegarmistrza, gdyż tylko w ten sposób będzie mogła odnaleźć swojego dziadka. Wkrótce okazuje się, że cała intryga jest o wiele bardziej skomplikowana, a przygody Felicji są śledzone przez tajemniczego Podróżnika oraz pewną potężną korporację.
# 2014-08-17 13:53:05 - official description - source

Technical specs

display: raster

Editor note

Mazowsze: Pogoń w Czasie was funded by the European Regional Development Fund (ERDF) and by the Mazovian voivodeship. All places that the player visits in the game have benefitted from ERDF funding and information on them is available in the game.
The game can be download from http://www.pogonwczasie.eu/. The latest version is 1.2, released on 31 october 2011.
# 2014-08-17 15:37:29

Authors / Staff

management

Andrzej Mędrycki (technical director)
Daniel Sadowski (project lead)
Daniel Sadowski (creative director)

coding

Andrzej Blumenfeld (lead programmer)

graphics

Anna Przybyłko (lead artist)
Anna Rudnicka (technical artist)

acting

Kuba Marcinowicz (voice-over)

Contributor

leszy

Post an anonymous comment / review about this game.

Rate and review

LIKE
PLAYED
FINISHED
OWN
PLAYING
WANT
Mazowsze: Pogoń w Czasie in-game screen.
Mazowsze+Pogon+w+Czasie
Mazowsze+Pogon+w+Czasie
Mazowsze: Pogoń w Czasie (Windows)
Mazowsze: Pogoń w Czasie (Windows)
Mazowsze: Pogoń w Czasie (Windows)
View the full gallery